Новости

Зміни в порядку продажу майна банкрутських банків

Через державну систему Prozorro.Sale продається велика кількість різних об’єктів нерухомості, в тому числі тих, що належать банкам, що зазнали невдачі. З вересня 2019 року набули чинності зміни до Положення про організацію продажу нерухомості ліквідованими банками.

Якщо говорити про зміни в двох словах, то після закінчення аукціону протокол буде сформовано автоматично. Це буде зроблено за допомогою центральної бази даних і буде опубліковано у відкритому доступі на веб-сайті Української універсальної біржі, який працює з системою Prozorro https://sale.uub.com.ua/

Вперше цю новину опублікувала прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Раніше процес затягувався на певний проміжок часу. Кожен учасник аукціону повинен був підписати протокол і завантажити його в електронну систему обміну. Завдяки тому, що зараз цього робити не потрібно, економиться велика кількість часу і процес відбувається швидше. Як тільки відкриті переговори закінчуються, система формує протокол майже відразу.

Якщо переможця аукціону не влаштовує документ, сформований центральною базою даних, він має право вимагати підпису у банку. Фінансова установа не має права відмовити в цьому, тому опублікований у системі протокол після підписання передається особі, яка виграла аукціон, або через оператора електронної платформи.

В кінці відкритої пропозиції повинен бути підписаний договір купівлі-продажу. Однак цього не можна зробити, поки переможець не сплатить повну плату за лот. Він здійснюється за рахунком фінансової установи. Це дається 18 днів. Кінцевий термін починає відлік з моменту, коли центральна база встановила протокол. У разі несплати лоту, аукціон вважається недійсним, і через деякий час майно може бути повернуто до продажу.

Зміни в самій системі Prozorro Продажі вже внесені і працюють. Активи банку, які виходять з ринку, може придбати кожен, хто це зробить. Для цього потрібно вибрати право власності банкрута через веб-сайт https://sale.uub.com.ua/ru/news/vzyaty-uchastq-v-aukcioni-z-prodazhu-neobroblenoqi-derevyny-u-lqvovi та подати запит. У аукціоні можуть брати участь лише зареєстровані користувачі. Для тих, хто не дотримувався цієї процедури, доступне лише відображення лотів. В описі ви можете знайти всю детальну інформацію про назву товару, стартову ціну, дату аукціону.

У разі зацікавленості в будь-якій пропозиції, учасник повинен буде подати заявку та гарантований внесок. Після цього вам просто потрібно дочекатися аукціону, розмістити свої ставки в Інтернеті та виграти його.

Система Prozorro дозволяє невдалим банкам продавати непотрібне майно, тим самим уникаючи потрапляння в грошову яму. А для учасників відкритих торгів — це цікава можливість придбати цікаві речі за не менш привабливими цінами. Вартість лотів, як правило, на порядок нижче ринкової вартості, що дозволяє зібрати велику аудиторію зацікавлених людей.

Автотранспорт, нерухомість, земля, кредити, мала приватизація тощо. Вони продаються через електронну комерцію. Це приваблює велику кількість відвідувачів, які дуже часто задоволені своїми покупками та функціонуванням системи в цілому. Більше 80% респондентів рекомендують шукати нерухомість за допомогою електронних пропозицій. Багато з них регулярно беруть участь в аукціонах. Високий бал Prozorro свідчить про те, що електронні аукціони користуються попитом і демонструють позитив.