Новости

Методи лікування безпліддя

Необхідно більше мільйона якісних сперматозоїдів для штучного запліднення яйцеклітини (IVF). Результативність використання штучного запліднення зменшується при знижених показниках спермограми. ІКСІ (ICSI) – це ще один метод, який допоможе навіть найскладнішим пацієнтам. ІКСІ підвищує ефективність запліднення, тому цю програму запліднення називають ЕКЗ + ІКСІ.

Одним з ключових завдань ембріолога, виконуючого процедуру ІКСІ, є відбір сперматозоїдів з нормальними показники морфології. Процедура ІКСІ гарантує результативність на рівні ЕКЗ і вище, завдяки детальному відбору високоякісних сперматозоїдів і зрілих яйцеклітин.

Коли і як проводиться ІКСІ 

Основна відмінність між ЕКЗ та ІКСІ детальніше порівняно із типовим заплідненням полягає в тому, що після збору яйцеклітин в кожну з них вводять по одному навмисно відібраному сперматозоїду. Для цього сперму поміщають в мікроіглу, за допомогою якої проколюється іскриста оболонка яйцеклітини і таким чином вводиться в цитоплазму. 

Ця складна мікроманіпуляція проводиться під мікроскопом, який збільшує зображення в 400 разів, що дає можливість досягти позитивного результату навіть при наявності одного живого сперматозоїду.

ІМСІ – це високотехнологічне доповнення до ІКСІ, яке підвищує шанси завагітніти. Дані, отримані завдяки роботі ізраїльських репродуктологів, стали основою для розробки нової технології відбору сперматозоїдів, яка стала кращою версією ІКСІ. 

Мета технології — селекція сперматозоїдів з найбільш хорошим потенціалом за допомогою новітніх технологій. Головною умовою для успішного запліднення є якість сперматозоїдів, морфологічний підбір яких здійснюється висококваліфікованими ембріологами під дуже точним оптичним обладнанням зі збільшенням в 6300 раз. 

Процес ІМСІ тут за посиланням полягає у введенні в цитоплазму яйцеклітини відібраного сперматозоїда. Якість сперматозоїдів впливає на настання вагітності і її виношування. Тому розробляють нові технології для проведення ще більш результативних процедур запліднення. Ін’єкція сперматозоїдів в яйцеклітину проводиться також, але важливіше стає їх відбір. 

Раніше, для відбору сперматозоїдів використовувалася технологія, яка збільшує в 400 разів, зараз підбір сперматозоїдів для ІМСІ здійснюється за морфологічними аспектам і забирає більше часу, ніж звичайна процедура ІКСІ, але може значно підвищити шанси пар з неодноразовими невдалими спробами ІКСІ.

З 2004 року метод ІМСІ енергійно застосовується провідними репродуктивними лікарнями всіх країн світу, включаючи ІРМ. Як показує практика, ІМСІ збільшує шанси в ЕКЗ до 70%, навіть при важких випадках чоловічого безпліддя. ІМСІ вимагає неабиякої високої кваліфікації ембріологів та сучасного дорогого обладнання для ембріологічної лабораторії. Як наслідок, метод ІМСІ зараз доступний лише в деяких українських лікарнях. Одним з них є Інститут Репродуктивної Медицини.